Búcsúzik a Polgárőrség

Polgárőrségünk megalakulása, 2012 óta hatékonyan dolgozott azért, hogy fenntartsa a környékben példaértékűnek számító közbiztonságot. Tagságunk az eltelt évek során több ezer önkéntes, díjazás nélküli munkaórával járult hozzá a közösség érdekeinek kiszolgálásához.

Segítettük a bajban településünk lakosságát, a rendőrséget, a katasztrófavédelmet és más polgárőr egyesületeket. Emellett részt vettünk településünk közösségi életében is. Nem utasítottuk vissza az önkormányzattól, az egyháztól, a karitasztól, az óvodától, más civil szervezetektől illetve közvetlenül a lakosságtól érkező felkéréseket, hogy segítsük őket a hétköznapokban, a közösségért végzett munkájukban.

Mivel az elmúlt években anyagi forrásaink jelentősen megcsappantak, végül tagságunk a családi kassza rovására volt kénytelen az egyesületi alaptevékenység anyagi feltételeit biztosítani. Több éves alulfinanszírozott működés után szervezetünk közgyűlése úgy döntött, hogy munkánkat befejezzük, az egyesületet felszámoljuk.

Megtiszteltetés volt számunkra, hogy a településünkért tehettünk, köszönjük a sok kedves, közös emléket!

Cser József

Vass József filmje a Polgárőrség búcsúzásáról